İngiltere Premier Lig’de teknik yönetici değişikliği rekoru kırıldı

tarafından
36
İngiltere Premier Lig’de teknik yönetici değişikliği rekoru kırıldı

Avrupa’nın en itibarlı futbol ligi olarak kabul edilen İngiltere Premier Lig, bu defa olumsuz bir rekorla gündeme geldi.

Alman futbol bilgi sitesi Transfermarkt’a nazaran, bu dönem içinde ekipler, 13 defa teknik yönetici değişikliğine giderek bu alanda lig rekoruna imza attı.

Bu dönem içinde İngiltere Premier Lig’den ayrılan teknik yöneticiler ve kulüpleri şöyle:

1- Scott Parker (Bournemouth): 30 Ağustos 2022

2- Thomas Tuchel (Chelsea): 7 Eylül 2022

3- Graham Potter (Brighton & Hove Albion): 7 Eylül 2022

4- Bruno Lage (Wolverhampton Wanderers): 2 Ekim 2022

5- Steven Gerrard (Aston Villa): 20 Ekim 2022

6- Ralph Hasenhüttl (Southampton): 7 Kasım 2022

7- Frank Lampard (Everton): 23 Ocak 2023

8- Jesse Marsch (Leeds United): 6 Şubat 2023

9- Nathan Jones (Southampton): 12 Şubat 2023

10- Patrick Vieira (Crystal Palace): 17 Mart 2023

11- Antonio Conte (Tottenham Hotspur): 26 Mart 2023

12- Brendan Rodgers (Leicester City): 2 Nisan 2023

13- Graham Potter (Chelsea): 2 Nisan 2023

EN FAZLA DEĞİŞİKLİK, 2017-18’DE GERÇEKLEŞTİ

İngiltere Premier Lig’de, dönem sonu yapılan değişiklikler eklendiğinde, en fazla teknik yöneticinin misyonuna son verildiği periyot ise Manchester City’nin şampiyonluğa uzandığı 2017-18 dönemi (15) oldu.

Sezon içinde 10 teknik yönetici değişimi yaşanırken, son lig maçlarının akabinde 5 çalıştırıcının daha misyonuna son verilmişti.