Mazıdağı ilçesinde bulunan, vadi yatağı boyunca ağaçlarla çevrili irili ufaklı onlarca şelalenin yer aldığı Karasu Çayı, her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.
![](https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/32PEQJjCIkaAMh93FAZAxA.jpg?width=960&mode=crop&scale=both)
Karasu Çayı’nı ziyaret eden vatandaşlar su ve kuş sesleri eşliğinde seyahat yaparak tabiatla iç içe bir ortamda pak havayı soluma imkanı sağlıyor.
![](https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/m646i9MmRUuJ4sBZaqiwTA.jpg?width=960&mode=crop&scale=both)
Kuraklık nedeniyle suyu azalan Karasu Çayı, son günlerde bölgede tesirli olan yağış sonrası su debisi tekrardan yükselirken, dağa hoşlukları göz kamaştırıyor.