Yeni evlendim, kimliğimi değiştirmeden oy kullanabilir miyim? YSK yanıtladı

tarafından
20
Yeni evlendim, kimliğimi değiştirmeden oy kullanabilir miyim? YSK yanıtladı

Konuya ait edinilen resmi bilgiler ve 135 sayılı genelgenin 27.maddesine nazaran, sandık başına gelen seçmen Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, süreksiz kimlik evrakı, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik dokümanı, şoför dokümanı, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleksel kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı üzere kimliğini tereddütsüz ortaya koyan fotoğraflı, resmi nitelikteki evraklardan biriyle seçmen sıra numarasını söyleyerek 14 Mayıs günü oy kullanabilecek.

Geçici kimlik evrakı ile oy kullanılabilir mi?

Nüfus müdürlüklerinden alınan süreksiz kimlik dokümanı ile oy kullanılabilir.

Yeni evlendim, kimliğimi değiştirmeden oy kullanabilir miyim?

Evlenme cüzdanı ile oy kullanılabilir.